technologia

 
 11.11.2014…………………………………………………………………………………………………………….
 photo2 Nowości w konsoli WEBROOT (listopad 2014)Nowa wersja 19.3 zawiera Webroot Endpoint Forensics – File Intelligence Views. Pozwala to administratorom szybko pozyskać istotne informacje o jakiejkolwiek infekcji, bądź nieznanym pliku. Nowa cecha jest również częścią naszego planu długoterminowego aby dostarczyć, więcej kontekstu dla administratorów na temat zagrożeń w ich środowiskach sieciowych.

Webroot_pobierz_

26.10.2014…………………………………………………………………………………………………………….
photo DLP Nasze publikacje
Artykuł w najnowszym wydaniu DLP expert poświęcony technologi chmury w aspekcie bezpieczeństwa, zachęcamy do lektury całego magazynu.
webDLP2
Webroot_pobierz_
   6.07.2014…………………………………………………………………………………………………………….  
 photo2

Nowości w konsoli WEBROOT (lipiec 2014)
Firma Webroot po raz kolejny wprowadziła do swojego sztandarowego produktu pewne usprawnienia, które to w jeszcze większym stopniu ułatwiają pracę administratora i zmniejszają czas potrzebny do zarządzania oprogramowaniem antywirusowym. Omówione poniżej nowe opcje zostały wprowadzone dzięki głosom użytkowników i sprawnie działającej sekcji „zapotrzebowania (requests)” na forum producenta.

Jako dystrybutor produktów firmy Webroot chcieliśmy przybliżyć Państwu najnowsze udoskonalenia webowej konsoli administratora do zarządzania produktami biznesowymi.

Webroot_pobierz_

1.05.2014…………………………………………………………………………………………………………….
photo2 Nowości w konsoli WEBROOT (kwiecień 2014)Firma Webroot stale pracuje nad ulepszeniem i usprawnieniem swoich produktów, a wszystkoto aby jeszcze lepiej sprostać zapotrzebowaniom swoich, aktualnych i przyszłych, klientów. Jako dystrybutor produktów tej firmy chcieliśmy przybliżyć Państwu najnowsze udoskonalenia webowej konsoli administratora do zdalnego zarządzania produktami Webroot SecureAnywhere. 

Webroot_pobierz_

 3.04.2014…………………………………………………………………………………………………………….

crn

Wywiad do magazynu  CRN
crn1
Webroot_pobierz_
 
14.04.2014…………………………………………………………………………………………………………….
Nowa wideo reklama Webroot ver. Polska
youtube-logo
Nowa wideo reklama Webroot ver. Angielska
youtube-logo
  13.03.2014…………………………………………………………………………………………………………….  
PassMark_Logo Wenroot

Nowy test wydajnościowy PassMarka – Webroot ponownie wygrywa

Webroot testPassMark ® Software to grupa niezależnych programistów z siedzibą w Sydney, specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości benchmarków, a także zapewnieniu zewnętrznego doradztwa IT dla swoich klientów, począwszy od organizacji rządowych a skończywszy na dużych przedsiębiorstwach IT. Jest ona wiodącym podmiotem na rynku testów wydajnościowych różnego rodzaju oprogramowania oraz sprzętu komputerowego.Na początku tego roku grupa PassMark przeprowadziła test wydajnościowy na ośmiu produktach z dziedziny oprogramowania zabezpieczającego (antywirusowego). Ich raport przedstawia porównanie tych produktów na podstawie 13 kluczowych wskaźników wydajnościowych, między innymi: wielkość instalacji, zużycie procesora i pamięci, czy też czas skanowania.Bezapelacyjnym zwycięzcą tego testu został produkt Webroot SecureAnywhere Business Endpoint Protection z wynikiem prawie idealnym – 97 punktów na 104 możliwe do zdobycia. Konkurencja natomiast została daleko w tyle, następne w kolejności produkty zadowoliły się wynikami na poziomie 70 oraz 69 punktów.

 
  Webroot passmark  
  13.02.2014…………………………………………………………………………………………………………….  
  Event Webroot Partner Certification Session  
SONY DSC W dniu 13.02.2014 r w Katowicach odbyło się szkolenie zorganizowane przez Webroot – IT Partners Security.
Szkolenie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy był ukierunkowany na to,
by partnerzy mogli poszerzyć swoje wiadomości z zakresu badań specyficznych potrzeb klientów, wprowadzania Webroot’a na rynek oraz budowania jego wizerunku jak i odpowiednich narzędzi do efektywnej pracy manager’ów.
Z kolei druga część szkolenia przeznaczona była dla inżynierów wsparcia Webroot’a.
Dotyczyła wiedzy z zakresu konfigurowania konsoli oraz endpointa, narzędzi oraz sposobów wdrażania rozwiązania, jak i umiejętności supportowania klientów.

Dziękujemy uczestnikom
dowiedz
 
  17.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
  Webroot i gateprotect razem  
2644470_Picture_2 gateprotect_logo_nextDostawcą rozwiązań bezpieczeństwa IT Firma  Webroot wszedł  w partnerstwo z potentatem w produkcji UTM gateProtect, niemiecki dostawca rozwiązań bezpieczeństwa sieci.
W wyniku tej transakcji, urządzenia firewall nowej generacji gateProtect zostaną wzbogacone o oprogramowanie analizujące zagrożenia w czasie rzeczywistym i ochrony danych oferowanego przez Webroot za SecureAnywhere Biznes – Endpoint Protection.
Organizacje, które opierają się na rozwiązaniach gateProtect będzą w stanie chronić zarówno punkty końcowe oraz ich sieci przed najnowszymi zagrożeniami.
Webroot wraz z  gateProtect dostarczy wielowarstwową kontrole, filtrowanie WWW, zapory nowej generacji, anty-malware, ochrona aplikacji i przed kradzieżą danych oraz profilaktyka.
Partnerstwo umożliwia swoim klientom korzystanie ze zwiększonej ochrony przy jednoczesnym uproszczeniu administrowania wspólnych rozwiązań.
Partnerstwo będzie wykorzystać kluczowe technologie każdej firmy rozwiązania end-to-end, aby pomóc przedsiębiorstwom rozwiązania złożonych problemów bezpieczeństwa” powiedział Dick Williams, dyrektor generalny firmy Webroot. „
Połączone rozwiązani pozwali ich użytkownikom na pracę w sposób bardziej elastyczny, oraz rozszerzenie ochrony poza ich sieć .
Ponadto, umowa daje najlepszą innowacje w branży w celu przewidywania i ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. ”
źródło http://www.webroot.com/us/en/company/press-room/releases/webroot-and-gateprotect-partner-to-deliver-a-holistic-approach-to-complete-security?utm_source=community&utm_medium=post&utm_campaign=pr
 
     
 images (1) 17.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy i Webroot razem   
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy wybrała najszybsze na rynku rozwiązanie 
antywirusowe WEBROOT SecureAnywhere. Ta wymagająca szybkości i niezawodności
fundacja z rozproszonym środowiskiem informatycznym potwierdza dobrą opinie o rozwiązaniu.
Poznaj co mają do powiedzenia o Webroocie informatycy Wielkiej Orkiestry.
 
dowiedz  
 obrazki_best 17.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
Webroot niezaprzeczalnym zwycięzcą testu wydajności AV lab 2014  
 |
performance_2014Badanie przeprowadzone przez
niezależne Polskie labolatorium.
Prowadzone przez ludzi z pasją

dlatego cenimy ta nagrode.
 
dowiedz  
 star 13.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
WEBROOT zmienia design swoich pudełek!  
2014-boxshot-antivirus-190x270 2014-boxshot-complete-190x270 2014-boxshot-isp-190x270  
 
 sklep 03.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
Webroot szturmem podbija nowe rynki  
map-graphicFirma Webroot założona w 1997 roku w Colorado dopiero od niedawna zyskuje rozgłos w Europie. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Webroot to spory kawałek historii dobrze znanej wszystkim osobom uważnie śledzącym rynek antywirusowy. Ostatnio o Webroocie robi się znowu głośno za sprawą tryumfalnego powrotu na szczyt wśród sprzedawców rozwiązań antywirusowych na rynku detalicznym w USA. Jakby tego było mało w parze z sukcesami na rynku użytkowników domowych idzie dynamiczny rozwój sieci partnerskiej i sprzedaży biznesowej. Webroot notuje wzrost sprzedaży o 173% w porónaniu z rokiem poprzednim!  
 
 icon-virtual-check 10.11.2013…………………………………………………………………………………………………………….
Webroot SecureAnywhere w najnowszej odsłonie   
endpointW październiku ukazała się aktualizacja oprogramowania Webroot SecureAnywhere w wersji 8.0.4.17. Wprowadza ona szereg uaktualnień wraz z całkowicie odmienionym interfejsem użytkownika. Na chwilę obecną najnowsza wersja dostępna jest jedynie dla użytkownika domowego. W ciągu kilku następnych tygodni zostanie ona również udostępniona dla biznesu. Kilka z najważniejszych funkcji to:
– odświeżony wygląd interfejsu
– rozbudowany moduł anty-phishingowy
– nowa technologia „Infrared” w celu zwiększenia wykrywalności zagrożeń zero-day
 
 
icon-definition 03.09.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
Webroot wprowadza kolejne uaktualnienia sugerowane przez swoich klientów   
Twórcy oprogramowania Webroot SecureAnywhere jak zwykle pamiętają o swoich najwytrwalszych testerach czyli użytkownikach końcowych. Od czasu premiery wersji biznesowej pojawił się szereg aktualizacji i udogodnień, z których zdecydowana większość jest zasługą samych użytkowników. Webroot jest w zasadzie jedynym producentem, który z taką uwagą śledzi sygnaly z rynku i dostosowywuje się do preferencji swoich klientów. Oto lista ostatnich zmian sugerowane przez klientów. Pamiętaj, że każdy może mieć wpływ na rozwój oprogramowania Webroot SecureAnywhere. Zarejestruj się na forum i opublikuj swoje pomysły.dowiedz  
 
thumb_cert_130566 15.05.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
NIEKWESTIONOWANY ZWYCIĘZCA W KATEGORII WYDAJNOŚCI   
Niezależna organizacja certyfikująca AV TEST opublikowała w kwietniu wyniki swoich najnowszych testów
w których program Webroot SecureAnywhere zdeklasował rywali w dziedzinie szybkości działania.
Jako jedyny uzyskał 6 punktów na 6 możliwych co oznacza w praktyce, że nie wywiera absolutnie
żadnego efektu na działanie systemu. Webroot po raz kolejny udowodnił, że jest o krok do przodu wyznaczając
nowe standardy w których oprogramowanie antywirusowe z lekkiego staje się całkowicie niezauważalne.

Link AV TEST:
http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1[report_no]=130566
 
   
 icon-endpoints-connected (1) 15.05.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
TECHNOLOGIA CLOUD
 
Jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu IT. Według raportu firmy badawczej Gartner do 2015 ponad połowa rozwiązań IT będzie oferowana w modelu chmury obliczeniowej. Trend który obecnie obserwujemy nie ominął również sektora bezpieczeństwa. Coraz częściej producenci oprogramowania antywirusowego posiłkują się potencjałem chmury. Niemniej jednak rozwiązania w 100% oparte na architekturze cloud są nadal nieliczne.  
   
 icon-hourglass 15.05.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
 
LEKKOŚĆ   
Co wyróżnia prawdziwe oprogramowanie antywirusowe działające w chmurze ? Webroot SecureAnywhere jest na chwilę obecną jedynym antywirusem działającym całkowicie w chmurze. Cecha charakterystyczną takiego oprogramowania jest jego niebywała lekkość. W przypadku programów antywirusowych trzeciej generacji zamiast obszernej aplikacji instalujemy tylko małego agenta. Dla Webroota jest to około 700 KB. Zdecydowana większość operacji jest wykonywana w chmurze dlatego obciążenie systemu na stacji końcowej praktycznie nie istnieje.  
 
 
 
icon-support-people 15.05.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
WEBROOT ZAWSZE AKTUALNY  
Oprogramowanie antywirusowe w chmurze nie korzysta z lokalnych baz sygnatur. Codzienne uciążliwe aktualizacje bazy szczepionek nie są konieczne. Zamiast tego oprogramowanie korzysta z ogólnodostępnej bazy hostowanej w chmurze.
Jest to o wiele wydajniejsze rozwiązanie z dwóch powodów:

  • nie ma sprzętowych ograniczeń co do wielkości bazy
    (w przypadku Webroota jest to ponad 80TB)
  • baza jest na bieżąco aktualna a użytkownik zawsze ma dostęp do najnowszych sygnatur.
 
 
 
 
 
 
 
icon-virtual-check 15.05.2013…………………………………………………………………………………………………………….  
Nowa lepsza zarządzalność  
Oprogramowanie antywirusowe w chmurze jest udostępniane jako usługa. Co za tym idzie jest o wiele łatwiejsze w zarządzaniu niż tradycyjne programy. Dostęp do konsoli administracyjnej wymaga tylko zainstalowanej przeglądarki oraz dostępu do internetu. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Program jest tak skonfigurowany aby od razu po instalacji działał i chronił użytkownika na najwyższym poziomie bez konieczności skomplikowanego edytowania ustawień.  
 
 
 
 
 
community-families-icon 15.12.2012…………………………………………………………………………………………………………….  
Firma it partners security sp z o.o. otrzymała
status dystrybutora Webroot na Polskę
 
  cert